Til forsiden
Kosmetologskolen - Art of International Training

Wellness og skønhedspleje er dejligt, men ofte også lidt dyrt, og hvis du ikke lige er den lykkelige ejer af en kæmpe pengepung, er kosmetologskolen Art of International Training et super tilbud. Her får du kvalitet til priser hvor alle kan være med.

Kosmetologskolen Art of International Training i ÅrhusEr du i humør til lidt selv-forkælelse og afslapning, eller skal du shines lidt op før byturen eller festen? I så fald har Århus nok at byde på; f.eks. Zen Bath eller Helle Thorup City Spa.

Men for dig, der er på SU eller som bare ikke lige synes du har budget til ovennævnte steder, er kosmetologskolen Art of International Training et virkelig godt tip.
Skolen kan tilbyde stort set alt inden for skønhedspleje, og da det som hovedregel er eleverne på skolen, som udfører behandlingerne, er prisen noget lavere end hos de etablerede klinikker. Kort sagt; kvalitet til SU-venlige priser.
VISITAarhus Postadresse: Nordhavnsgade 4 8000 Aarhus C KONTAKT